Bramy garażowe rolowane zewnętrzne – czy warto mieć je w swoim garażu?

Bramy garażowe rolowane zewnętrzne to jeden z najpopularniejszych sposobów na wykończenie bram garażowych. Zajmują stosunkowo mało miejsca, są łatwe w obsłudze i przeważnie posiadają praktyczny napęd elektryczny. Dlaczego tak wiele osób decyduje się na bramy rolowane?

Brama rolowana, która wykorzystuje zastosowanie prowadzenia pionowego to częsty widok na naszych parcelach. Rozwiązanie tego typu zajmuje mniej miejsca niż np. sztywna brama segmentowa podnoszona albo dwa skrzydła otwierane w tradycyjny sposób. Co jeszcze warto wiedzieć o użytkowaniu takiej bramy garażowej?

Bramy rolowane – najważniejsze informacje

Brama garażowa rolowana składa się w głównej mierze z wąskich lameli, które tworzą pancerz bramy rolowanej. W momencie otwierania bramy rolowanej, płaszcz bramy jest nawijany na wał, który znajduje się w kasecie. Skrzynię umieszczoną pod sufitem garażu zazwyczaj uzupełnia napęd, który zapewnia komfort użytkowania. Istnieją różne rodzaje napędów, jednak najczęściej stosuje się te, które obsługuje się za pomocą pilota lub modele, posiadające wyłącznik klawiszowy. Skrzynka bramy rolowanej montowana jest zazwyczaj po zewnętrznej stronie pomieszczenia, aby uzyskać łatwiejszy dostęp do napędu, jeżeli dojdzie do awarii. Jak już zostało wspomniane, brama rolowana posiada pancerz, który również może ulec mechanicznym uszkodzeniom. Taka lokalizacja skrzynki sprawia, że tego typu usterki również łatwiej usunąć.

Bramy garażowe rolowane – wady i zalety

Rolowane bramy garażowe zajmują bardzo mało miejsca, dlatego cieszą się dużą popularnością w niedużych pomieszczeniach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Rolowane bramy montuje się zatem tam, gdzie założeniem jest wykorzystanie wolnej przestrzeni do maksimum. Popularność bram rolowanych wynika także z ich właściwości termoizolacyjnych. Uszczelki szczotkowe nie tylko dbają o to, by lamele były czyste, ale też chronią przed chłodem, który przedostaje się do wnętrza pomieszczenia. Dlatego tego typu bramę można spotkać zarówno w wolnostojących budynkach, jak i w przydomowym garażu, gdzie wewnątrz panuje dużo wyższa temperatura. Dlatego jeśli szukasz kompaktowych drzwi do garażu i cierpisz na brak miejsca, wejdź na stronę https://oknarolety.com/brama-rolowana-pa55 i znajdź model bram rolowanych, które najlepiej będą odpowiadać twoim potrzebom. Ciesz się profesjonalną bramą, która gwarantuje ci odrobinę dodatkowego miejsca, ale przede wszystkim bezpieczeństwo samochodu oraz oszczędność na rachunkach za ogrzewanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *