Brama przesuwna. O czym pamiętać przy jej montażu?

Bramy przesuwne to elementy coraz częściej montowane na polskich posesjach. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. Bramy przesuwne mają mnóstwo zalet sprawiających, że są one dużo lepszym wyborem od tradycyjnych, uchylnych modeli. Najważniejszą z nich jest z całą pewnością oszczędność miejsca – ze względu na to, że skrzydło otwiera w linii ogrodzenia, doskonale sprawdzają się nawet na niewielkich działkach. Dzięki temu rozwiązaniu eksploatacja jest też dużo wygodniejsza i przysparza mniej problemów. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż brama przesuwna prezentuje się dużo lepiej od zwykłych, uchylnych elementów. O czym jednak należy pamiętać decydując się na montaż jednej z nich? Czy warto robić to samemu, czy też lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie tego zadania profesjonalistom?

  1. Brama przesuwna. Zamontować ją samodzielnie czy skorzystać z usług fachowców?
  2. Wózki do bramy przesuwnej. Co jest najważniejsze przy ich montażu?
  3. Rolki do bramy przesuwnej. Jak wybrać najlepszy model? Na co zwrócić uwagę?

Brama przesuwna. Zamontować ją samodzielnie czy skorzystać z usług fachowców?

Decydując się na montaż bramy przesuwnej, do wyboru mamy dwa rozwiązania – zrobić to samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalnej ekipy. Na to pierwsze wyjście warto zdecydować się jedynie w przypadku, gdy posiadamy niezbędne do tego umiejętności oraz specjalistyczny sprzęt. W przeciwnym razie nasze działania na pewno nie przyniosą satysfakcjonujących skutków, a więc w ostatecznie i tak będziemy zmuszeni skorzystać z usług fachowców ze względu na problemy z działaniem bramy.

Wózki do bramy przesuwnej. Co jest najważniejsze przy ich montażu?

Jednym z najważniejszych elementów bramy przesuwnej są wózki. To właśnie od nich zależy to, czy brama będzie działała sprawnie i płynnie. Dlatego ich montaż ma szczególne znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa eksploatacji bramy. Każdy wózek bramy przesuwnej powinien być zamontowany w tym samym poziomie co pozostałe. Należy upewnić się również, czy roli mogą obracać się bez żadnych przeszkód – od tego zależy bowiem, czy skrzydło bramy będzie mogło przesuwać się bez oporów.

Rolki do bramy przesuwnej. Jak wybrać najlepszy model? Na co zwrócić uwagę?

Bezproblemowe działanie zapewni jedynie najwyższej jakości rolka do bramy przesuwnej. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na następujące parametry:

  • nośność – najlepsze modele potrafią wytrzymać obciążenie 2,5 tony, pozwalając na użycie dowolnego skrzydła;
  • niezawodność – wynikające przede wszystkim z użycia dobrych łożysk oraz materiałów (np. wysokiej jakości stali).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *