Betonowa ściana w aranżacji nowoczesnych wnętrz

Surowe, minimalistyczne wnętrza w stylu industrialnym cieszą się popularnością już od wielu sezonów. Jednym z atrybutów tego rodzaju aranżacji jest betonowa ściana. Sprawdź polecane sposoby na estetyczną i modną surową ścianę we wnętrzach.

  1. Ściana betonowa w łazience albo kuchni
  2. Beton na ścianie w sypialni
  3. Nowoczesny salon z betonową ścianą

Ściana betonowa w łazience albo kuchni

Betonowe ściany w mieszkaniu świetnie sprawdzą się w łazience albo kuchni. Szarość betonu dobrze komponuje się zwłaszcza z czarnymi lub białymi meblami, które od dłuższego czasu królują we wnętrzach. Betonem można ozdobić przestrzeń między meblami a blatem kuchennym. Betonowy tynk można również nałożyć na ścianę łączącą jadalnię z kuchnię, wyróżniając w ten sposób wizualnie tę przestrzeń. Ze względu na właściwości betonowej ściany, w tym odporność na wilgoć, rozwiązanie to można stosować w łazience bez obaw o zniszczenie powierzchni.

Beton na ścianie w sypialni

Sypialnia to przede wszystkim miejsce relaksu i wypoczynku. Z zasady więc powinna cechować się bardzo przytulnym, ciepłym wystrojem. Czy to znaczy, że należy w niej zrezygnować z surowych, betonowych ścian? Nic bardziej mylnego. Starannie wykończona przemyślanymi dodatkami sypialnia może być przytulna nawet w przypadku surowego, chłodnego wykończenia na ścianach. Jakimi elementami warto ocieplić wnętrze? Zadanie to doskonale spełniają gadżety drewniane. Duże znaczenie odgrywa również kwestia kolorów – zasłony, poduszki czy kołdra utrzymane w zieleni, brązie, beżu albo innych ciepłych barwach z pewnością rozświetli wnętrze i nadadzą mu więcej przytulności.

Nowoczesny salon z betonową ścianą

Salon to najbardziej reprezentatywny pokój w całym domu, a zazwyczaj również najczęściej używane pomieszczenie. To tu spotykamy się z rodziną i przyjmujemy gości. Warto więc urządzić go ze smakiem i klasą. Jeśli chcesz wykończyć lokum w stylu industrialnym czy nowoczesnym, surowa ściana w mieszkaniu powinna być wykonana właśnie w salonie. Często spotykanym rozwiązaniem jest ozdobienie betonowym tynkiem ściany za telewizorem. Powierzchnie tego typu dobrze komponują się z białymi, modernistycznymi meblami, zwłaszcza tymi z frontami na wysoki pomysł. Pasują również doskonale do mebli drewnianych, nadając pomieszczeniu cech nurtu skandynawskiego. Aby nieco ocieplić wnętrze, warto w pokoju postawić kilka zielonych roślin. Będą one nie tylko estetycznym, ale i zdrowym elementem wyposażenia, poprawiającym samopoczucie i pozytywnie wpływającym na organizm.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Betonowa ściana na beton-magnat.pl to więcej inspiracji dla Twojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *