Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – czym jest i jak ją wybrać?

Baterie kuchenne powinny być nie tylko atrakcyjne pod względem stylistycznym, ale przede wszystkim funkcjonale. Na rynku mamy duży wybór różnego rodzaju baterii do kuchni, możemy więc mieć problem z wyborem tej właściwej. Praktycznym rozwiązaniem wydaje się być bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Przyjrzyjmy się, zatem bliżej jak ona działa i w czym przewyższa ich tradycją wersję.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – jak działa?

Cechą charakterystyczną baterii kuchennej z wyciąganą wylewką jest ruchoma głowica z natryskiem, która zamocowana jest na wyciąganym wężu. Taki wąż najczęściej ma zasięg 100-150 cm. Na jego drugim końcu zamocowany jest obciążnik, który umożliwia łatwy powrót głowicy baterii na swoje miejsce, z kolei wąż w tym czasie chowa się wewnątrz korpusu baterii. W sklepach dostępne są też wersje obrotowych baterii kuchennych z wylewką na sprężynie, co z kolei jest bardzo efektownym i praktycznym rozwiązaniem.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – poznaj jej zalety

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką do idealne rozwiązanie zarówno przy dużych, jak i nieco mniejszych zlewozmywakach. Z zasady mała kuchnia wymaga zamontowania jednokomorowego zlewu, w którym z trudem mieści się duży garnek czy chociażby butelka. W takiej sytuacji niezwykle pomocna okazuje się być właśnie bateria z wyciąganą wylewką. Dzięki niej bez problemu umyjemy każde naczynie, bez względu na jego wielkość czy kształt.

Z kolei przy dużych zlewozmywakach dwukomorowych pojawia się inny problem, a mianowicie tradycyjna bateria kuchenne nie sięgają wystarczająco daleko. W takiej sytuacji ratunkiem jest wyciągana wylewka, która umożliwia w prosty i wygodny sposób umycie wszystkich naczyń znajdujących się w zlewie, a także samego zlewu.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką a codzienne gotowanie

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką świetnie sprawdza się również przy myciu produktów spożywczych, a także trudno dostępnych zabrudzeń. Cenią ją sobie zwłaszcza kucharze, bowiem cudownie ułatwia im pracę. Sprawdza się przy dokładnym myciu owoców i warzywa, a także mięsa, na przykład korpusów kurczaka. Jest zresztą nieoceniona przy myciu niestandardowych przedmiotów, posiadających wiele zakamarków, chociażby stojaka na płyty czy różnych zabawek. Co więcej, bateria kuchenna z wyciąganą wylewką umożliwia korzystanie z dostępu do wody, bez potrzeby wkładania rzeczy do zlewu. Wystarczy tylko postawić w kuchni miskę lub wiadro, by spłukać zabrudzone przedmioty pod strumieniem bieżącej wody.

Nowoczesne baterie kuchenne z wyciąganą wylewką

Nowoczesne baterie kuchenne z wyciąganą wylewką posiadają szereg dodatkowych funkcji. Nieco bardziej zaawansowane modele mają kilka rodzajów strumieni – od silnie skoncentrowanych (do mycia mocno zabrudzonych rzeczy pod dużym ciśnieniem wody) po delikatny natrysk (np. do mycia sałaty). Mogą one być również wyposażone w specjalną funkcję oszczędzania wody, dzięki czemu zaoszczędzimy na rachunkach za wodę, a także przyczynimy się do ochrony środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *