Aranżacja ściany w pokoju chłopca – inspiracje

Mali chłopcy interesują się bardzo różnymi rzeczami – niektórzy zafascynowani są dinozaurami, inni wiedzą wszystko na temat swoich ulubionych marek samochodów. Hobby szkraba to znakomite źródło inspiracji, by wyczarować zachwycającą aranżację dziecięcego pokoju. W tym celu przydadzą nam się efektowne ścienne dekoracje!

Obraz lub fototapeta dla chłopca to błyskawiczny sposób na ozdobienie pokoju, który do tej pory nie posiadał żadnej dominanty. W mgnieniu oka pociecha zyska przestrzeń, która będzie idealna zarówno do zabawy, wypoczynku, jak i odrabiania lekcji. Jeśli zastanawiamy się, po jakie akcenty dekoracyjne sięgnąć – dinozaury, samochodziki, statki kosmiczne czy superbohaterów – najlepiej zapytać o to samego zainteresowanego! Pokój dopasowany nie tylko do gustu, ale i zainteresowań szkraba będzie mu służył przez długi czas.

Dzięki temu, że  ścienne dekoracje drukowane są na wytrzymałych materiałach, możemy być spokojni, że zarówno obraz, jak i fototapeta do pokoju chłopca będzie się świetnie prezentować przez lata, a w sytuacji, gdy szkrab zabrudzi ścianę, plamę uda się bez trudu usunąć.

Najchętniej wybierane fototapety? Dinozaury to hit!

Co takiego ma w sobie diplodoki czy T-Rexy, że maluchy tak je kochają? Fototapeta z dinozaurami cieszy się tak dużą popularnością z powodu wyjątkowego charakteru tych zwierząt. Choć wyglądają niezwykle, jak fantastyczne postaci z bajek lub legendarne smoki, chodziły przecież po naszej planecie, a to, że nie możemy ich już oglądać na żywo, potęguje fascynację nimi! Jeśli więc maluch nie mówimy o niczym innym, tylko o nich, fototapety z dinozaurami będą strzałem w dziesiątkę.

Dobór wzoru warto uzależnić od wieku dziecka. Jeśli pociecha jest jeszcze bardzo mała, lepiej zrezygnować z wizerunków groźnych gatunków, które szczerzą kły, bo, zwłaszcza wieczorną porą, taka dekoracja może niepokoić malucha. Świetne okażą się kolorowe i bajkowe w wyrazie fototapety. Dinozaury utrzymane w pastelowej tonacji o uśmiechających się pyszczkach będą świetną opcją. A jeśli dziecko nie jest już takie małe, wówczas wzór może przypominać scenę z kultowego filmu Jurassic Park.

Sportowa fototapeta dla chłopca, czyli nie tylko futbol

Myśląc o sporcie, do głowy od razu przychodzi piłka nożna. I właśnie ta dyscyplina najczęściej interesuje chłopców. Zaczynamy więc od piłkarskiej fototapety, która sprawi, że w pokoju zawsze będą panować wielkie sportowe emocje! Wzór ukazujący strzelającego gola piłkarza nie tylko zdynamizuje wystrój wnętrza, ale wprowadzi też pozytywną atmosferę. Zamiast fotografii świetna okaże się ilustracja w stonowanych odcieniach. To właśnie wyważona kolorystyka spowoduje, że wzór nie będzie się infantylnie prezentował.

Futbol to jednak dopiero początek! Ściana w pokoju chłopca może się zamienić w boisko do koszykówki, w tor wyścigowy, po którym pędzi Formuła 1 czy w lodowisko do hokeja, po którym mknie czarny krążek. Jeśli maluch kocha rower, postawmy na wzór z jednośladem, a jeśli dziecko kocha jeździć na nartach, zimowy stok z narciarzem będzie znakomitym wyborem.

Groźny czy bajkowy smok? Obraz ze świata fantazji

Jednym z najbardziej znanych bajkowych bohaterów jest smok. Obraz przedstawiający tego fantastycznego zwierzaka to pomysł na dekorację pokoju, który spodoba się maluchom lubiącym słuchać bajek o dzielnych rycerzach, księżniczkach i ukrytych skarbach!

Tutaj, podobnie jak w przypadku dinozaurów, warto dopasować rodzaj przedstawienia do wieku pociechy. Im mniejszy chłopiec, tym łagodniejszy w wyrazie powinien być smok. Obrazy o bajkowym charakterze można zestawić ze sobą w ciekawy tryptyk. Na ścianie niech zagości jeden wzór z ziejącym ogniem zwierzakiem, drugi z rycerzem w zbroi, a trzeci z zamkiem lub skrzynią pełną złota. Taka kompozycja będzie się doskonale prezentować nad kącikiem zabaw dziecka, bo stanie się źródłem inspiracji do wymyślania z kreatywnych zabaw.

A trochę większemu dziecku może spodobać się nieco inny obraz. Smok, choć w realnym świecie nie występuje, istnieją jaszczurki do złudzenia przypominające mityczną bestię. Jeśli chłopiec interesuje się zwierzętami, taki wzór z pewnością warto rozważyć.

Motoryzacyjne fototapety dla chłopców

Żółte taksówki, czerwone wozy strażackie, niebieskie wozy policyjne? Jakie pojazdy wprowadzić do pokoju chłopca? Możliwości jest mnóstwo! Warto wziąć pod uwagę to, kim dziecko chce zostać, gdy dorośnie. Jeśli strażakiem lub policjantem, wówczas wybór ściennej dekoracji będzie oczywisty. Jeśli nie ma sprecyzowanych planów i po prostu lubi samochody, puśćmy wodze fantazji.

Im bardziej kolorowy i przyciągający oko wzór, tym lepiej. Może przedstawiać Monster Trucki o olbrzymich kołach, sportowe bolidy, dwupiętowe angielskie autobusy, a nawet… koparki! Wielu chłopców marzy o tym, by móc pojeździć takim pojazdem, dlatego i taki wariant można rozważyć. Wybierając wzór ściennej dekoracji, pamiętajmy, że to przede wszystkim szkrabowi powinna się podobać aranżacja.

Chłopięcy pokój może mieć wiele różnych wariantów, w zależności od tego, jaki zagości w nim obraz czy fototapeta. Dinozaury lub wozy strażackie, rowery czy groźny smok – pomysłów jest nieskończenie wiele, dlatego by zyskać jak najlepszy rezultat, warto zapytać o dobór ściennych dekoracji głównego zainteresowanego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *